Hjem 3. divisjonBle nesten helt mot gamle lagkamerater – Ola Bjerkenes og BSF mistet viktige poeng

Ble nesten helt mot gamle lagkamerater – Ola Bjerkenes og BSF mistet viktige poeng

av Espen Bråthen

Ola Bjerkenes er tilbake på bøgda, og spissen scoret to mot gamle lagkamerater i Lillestrøm. Det endte 3-3. på Strømmen.

Foran høsten har Bjørkelangen mistet flere viktige spillere. Jørgen Kolstad, Lars Fjeld, William Bergquist og Apipon Tongnoy er borte, og de mistet Ola Vestreng like før seriestart.

LES OGSÅ: Rælingen opp i serieledelse etter målfest mot Hauerseter – Bjarmann med hattrick

Inn har hemnesingen Ola Bjerkenes kommet. Han har hatt flere år i Lillestrøm-systemet, og i hans debut for Bjørkelangen var det eks-lagkameratene som stod på den andre halvdelen på Strømmen

Ole Bjerkenes scoret to mål i debuten for Bjørkelangen.

Lillestrøm 2 må spille noen kamper på Strømmen ettersom LSK-hallen er stengt for kamper på toppnivå. NFF og Antidoping Norge anbefaler at haller med gummigranulat ikke brukes.

– Det var en morsom kamp som kunne gått begge veier, og spesielt å spille mot gamle lagkamerater, sier Ola Bjerkenes til Lokalfotballen.

– Jeg har hatt fem fine år i LSK, samtid så er det godt å være tilbake i BSF. Jeg kjenner mange av spillerne fra før og gutta har tatt meg godt imot.

Etter 12 minutter så det ut som at Ola Bjerkenes satte inn første, men det var Lucas Svenningsen som satte ballen i eget mål. Det var greit at BSF tok ledelsen.

Markus Wæhler satte inn 1-1 like før pause

LSK med utligning like før pause

Lillestrøm trenes av hølendingen Kristoffer Lie, og han fikk se Markus Wæhler utligne like før pause. LSK 2 hadde mye ball men skapte lite.

Den andre omgangen fortsatte som den første. LSK 2 med mye ball, men nå sleit BSF med kontringene sine. De kom etter med lite folk. LSK 2 brant en straffe i denne perioden. Even Vestreng reddet godt, og returen på åpent mål ble satt utenfor.

Det brydde ikke Bjerkenes seg så mye om. To ganger var han først på returer og klabb og babb og satte ballen sikkert i mål. 1-3 på Strømmen, og de fleste trodde det var avgjort.

Lillestrøm 2 fortsatte å kjøre på mot et slitent bortelag. Angelos Chaminta banket inn 2-3 13 minutter før slutt, og så fikk Svenningsen sin lille oppreising etter at han styrte inn 3-3.

– Høsten kommer til å bli spennende. Jeg syns vi fikk en god start mot et bra LSK 2lag. Selv om vi har mistet noen spillere så har vi mange gode igjen, avslutter Bjerkenes.

Bjørkelangen hadde 13 strake seire mot 2. lag i 3. divisjon før denne uavgjorten kom. De tapte sist 1. mai i 2023 mot et andrelag da de tapte mot Ull/Kisa 2 i opprykkssesongen. Nå har de 18 seire og to uavgjorte på rad mot 2. lag.

De rødblå er nå på 10. plass på tabellen med 17 poeng. De er fem poeng over streken. I neste serierunde kommer Lillehammer på besøk.

LSK 2 er på 8. plass med 20 poeng. De har Skedsmo til helgen.

LES OGSÅ: Rælingen opp i serieledelse etter målfest mot Hauerseter – Bjarmann med hattrick

Overraskende Ull/Kisa 2-seier

Noe overraskende vant Ull/Kisa 2 1-0 borte mot Skjetten i helgen. Nye Enok Naustdal scoret vinnermålet.

Lørenskog vant ovebevisende 4-1 borte mot Lillehammer.

You may also like

Leave a Comment

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.