Etter 27 minutter falt Sander Svardahl feil og kneet ble slått ut av ledd og det så stygt ut. AFSK vant 3-1.
– Kneet er på plass igjen, og ligger til observasjon, sa Sander Svardahl til Lokalfotballen noen timer etter den stygge skaden.
Like før halvtimen gikk han opp i en duell og falt feil. Det kom et skikkelig skrik og alle forstod at dette var ille. Flere spillere på begge lag ropte på båre og ambulanse. De dekket ansiktene til med henda og snudde seg bort.
– Dette var vondt, og nå er det bare å krysse fingrene for at noe ikke er røket, sier Svardahl fra sykesenga.

AFSK kontret i senk Løvenstad
Før den ulykksalige smellen stod det 1-1 på Sandbekken. Lasse Melby løp gjennom etter pasning fra Joel Aas og satte inn 0-1. Noen sekunder etterpå hadde Sander Egeberg utlignet for hjemmelaget.
Etter skaden til Svardahl tok AFSK tak og de fikk flere gode brudd. Et av bruddene endte i scoring da Aas stjal ballen innenfor seksten og satte ballen i mål.
1-3 kom også etter et brudd høyt i banen for AFSK. Aas løp rundt på høyresiden og slo inn og der var Melby frempå igjen. Headingen ble reddet av keeper Henrik Tesli, men AFSKs storscorer satte inn returen.
– Jeg syns vi kan enda bedre enn dette, men godt med seier, sa keeper Henrik Michelsen, som hadde noen gode redninger da Løvenstad jaktet scoring.
– Gikk til kampen med ganske mot, men Finstadbru var bedre enn oss i dag. Slurv og vi taper dueller, sa Løvenstads trener, Mats Arstad, etter kampen.

AFSK er nå serieleder. De leder på alfabet ettersom både de og Sørumsand vant 3-1.
HØR PÅ PODKAST OM 4. DIVISJON: PODKAST: – Nå er endelig lokalfotballen igang
