Hjem 4. divisjon – Hvis dette stemmer så er det viktig for Løvenstad som klubb

– Hvis dette stemmer så er det viktig for Løvenstad som klubb

av Espen Bråthen

For Løvenstad har de siste dagene vært spennende på grunn av FUVOs mulighet til å bli i 3. divisjon. De holder nå plassen i 4. divisjon

– Hvis dette er faktum, jeg tar ikke noe på forskudd før jeg får en bekreftelse fra kretsen, så er dette veldig viktig for Løvenstad som klubb, sier Mats Våge Arstad til Lokalfotballen etter at FUVO valgte å takke ja til spill i 3. divisjon.

Det vil si at Løvenstad holder plassen, ettersom de kom tredje sist i 4. divisjon og rykket ned i høst.

– Vi har jobbet de siste sju årene for å etablere oss i 4.divisjon, så det hadde selvfølgelig vært et stort steg tilbake hvis vi hadde måtte ned til 5.divisjon, sier Våge Arstad.

Løvenstad kom på 12. plass med 27 poeng og var fire poeng Fjellhamar.

-Nå må vi må snu oss litt rundt, men responsen i laget er veldig positiv. Den største omveltningen er vel at vi må kanskje klemme inn én trening i uken fremover. Troppen blir god som alltid, det gjenstår å se om den er godt nok trent, avslutter Våge Arstad.

Løvenstads ildsjel fortsetter dermed den viktige trenerjobben for de oransje.

You may also like

Leave a Comment

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.