Hjem Kvalik Bjørkelangen plaget Lillestrøm – men måtte gi tapt

Bjørkelangen plaget Lillestrøm – men måtte gi tapt

av Espen Bråthen

Bjørkelangen er med i kvalik til regional på jentesiden for første gang, og mot store Lillestrøm hadde fortjent bedre.

Bjørkelangen sitt J15-lag består av av hele fire kull. 2009, som er det eldste er sju jenter, 2010 er fire jenter, to fra 2011 og faktisk ei fra 2012. De yngste her står ikke en gang i lagoppstillingen fordi man må være over 13 år.

Mot Lillestrøm åpnet de fryktløs og den gode spissen Amalie Flatmo skapte noen gode sjanser. Til slutt løp hun gjennom og scoret og de ledet fortjent til pause.

I 2. omgang løftet bortelaget seg og de scoret to raske mål. De gule hadde relativ god kontroll og vant til slutt 3-1 på Bjørkelangen kunstgress. Ine Skaarud 2 og Ane Heggard.

Over halvparten av Lillestrøms spillere er hentet fra andre klubber, så det gjør prestasjonen til BSF enda bedre.

WO i gruppe 2

I gruppe 2 ble Hvam mot Rælingen ikke spilt. Hvam ønsket å utsette kampen, men Rælingen sa nei og dermed vant de på WO.

6. november spilles Fet- Hvam i gruppe 2 og Skedsmo – Bjørkelangen i gruppe.

Les her om hvilke lag som går videre.

You may also like

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.