Endelig er moroa i gang – etter verdens lengste oppkjøring. Noe er forventet, og som alltid er det noen overraskelser.
I år er det ingen soleklar favoritt til verken opprykk eller nedrykk. Det snakkes en del om Ull/Kisa 2 opp, og Strømmen 2 eller Eidsvold Turn 2 ned.
Ull/Kisa 2 var effektive mot Løvenstad og vant 6-4 i målfesten på Jessheim stadion. En god start for seriefavoritten med bare unge spillere. Det er når interkrets, og eller G19 1. divisjon setter i gang vi får se hvordan 2. lagene klarer seg. Men, Tobias Remme har kanskje tatt over etter Filip Da Silva – Fire mål ble det på han.
Les også: – Det er fortsatt gøy med fotball, sier Helland
Unggutta til Lørenskog imponerte
Lørenskog 2 rundspilte Kløfta i store perioder og spillere som Kacper Serafin og Jesper Johansen dominerte. Det ble 4-1 til slutt. Strømmen 2 hanket inn ett poeng mot Fjellhamar. Der scora FFKs Bendik Onsum på et herlig langskudd i 1-1-kampen.
Raumnes & Årnes fikk plankekjøring mot et svakt Eidsvold Turn 2. Turn 2 møtte opp med en blanding av trenere, spillere som har lagt opp og en del veldig unge spillere. Raumnes & Årnes var meget heldige, og de vant 7-2 etter mange fine scoringer.
Hauerseter snudde 0-1 til 3-1-seier mot Gjelleråsen 2 (som også selvfølgelig ikke kan stille best mulig pga at 3. divisjon ikke har startet ennå – som Lørenskog 2 og Turn 2). Kim Brenna åpnet kontoen, selvfølgelig, og Petter Blaker scoret to. Et av de var et skikkelig kremmerhus.
Aurskog-Høland har blitt tippet i toppen, og i 1. omgangen mot Rælingen så de ut til å svare delvis på det. Men, de fikk ikke mål, og i 2. omgangen snudde Rælingen det. Plutselig utnytter RFK sjansene sine. Og. Og, det er ekstra godt å se Adrian Tjernsli score to mål. En strålende start av Rælingen.
Serierunden ble avsluttet med Sørumsand mot Eidsvold IF. Der viste hjemmelaget at den gode cupkampen mot Skjetten ikke var et «blaff». De var bedre enn EIF og vant fortjent 3-0.
Les også: Heftig overgang mellom rivaler på Øvre Romerike – Emilsen til EIF
Den 2. serierunden snikstartet før påsken med Løvenstad mot Hauerseter. Begge lag er forventet høyt opp. Det var i store perioder en jevn kamp, men hjemmelaget vant fortjent til slutt med 3-1.
Neste kampdag er 10. april, som er 2. påskedag. Da er det GIF – AHFK og Fjellhamar – Ull/Kisa 2. 11. april er det Eidsvold IF – Strømmen 2 og Eidsvold Turn 2 – Sørumsand.
Rundens spiller er uten tvil Tobias Remme i Ull/Kisa 2. Rundens lag er Rælingen, uten tvil.
Hør podkasten: PODKAST: Full fokus på 4. divisjon med Isetorp og Arstad
1 | Raumnes & Årnes | 1 | 1 | 0 | 0 | 7 – 2 | 3 |
2 | Rælingen | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 – 0 | 3 |
3 | Lørenskog 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 – 1 | 3 |
4 | Sørumsand | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 – 0 | 3 |
5 | Ull/Kisa 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6 – 4 | 3 |
6 | Løvenstad | 2 | 1 | 0 | 1 | 7 – 7 | 3 |
7 | Hauerseter | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 – 4 | 3 |
8 | Fjellhamar | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 – 1 | 1 |
8 | Strømmen 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 – 1 | 1 |
10 | Gjelleråsen 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 – 3 | 0 |
11 | Kløfta | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 – 4 | 0 |
12 | Eidsvold IF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 – 3 | 0 |
13 | Eidsvold Turn 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 – 7 | 0 |
14 | Aurskog-Høland | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 – 5 | 0 |
