fredag, mars 31, 2023

Drama i 6. divisjon – får vi reprise på høstens styr i 5. divisjon?

Date:

Share post:

Med bare en serierunde igjen i 6. divisjon så ligger det an til drama. Årsaken er mange WO-kamper i bunnstriden.

I fjor ble det kaos i 5. divisjon da flere lag kom på samme poengsum, og det ble så mange varianter at NFF Akershus måtte sende alt inn til Norges Fotballforbund.

Det endte med nedrykk for Leirsund ettersom de hadde vært involvert i en WO-kamp.

Akkurat nå er Borgen nederst på 18 poeng, men de spiller mot Fjellhamar 2 i kveld (mandag). Det sies at FFK ikke kommer med veldig sterkt lag – med blant annet trener Stian Isetorp.

Foran Borgen er Fet, Lillestrøm 3, FUVO 2 og Gjerdrum 2 på 20 poeng. Skjetten 3 har 21 poeng.

PlassLagMålPoeng
7Skjetten 357-7321
8Gjerdrum 2**59-6820
9FUVO 2*46-6920
10Lillestrøm 3*50-7620
11Fet 2*47-7820
12Borgen55-7318
    

Så er det alle disse walk over-kampene.

Gjerdrum 2 vant 3-0 over FUVO 2. Bøn vant 3-0 over LSK 3. Fjellhamar 2 vant 3-0 Gjerdrum 2. Fjellhamar 2 vant 3-0 over Fet 2.

I tillegg så har Skjetten mista ett poeng for brudd på breddereglementet.

I breddereglementet står det følge i § 4-3. Plassering på tabellen

(3) Står to eller flere lag fortsatt likt etter at antall oppmøter er tatt i betraktning, går det lag foran som har best målforskjell. Har noen av lagene fått registrert 3-0 etter Breddereglementet § 9-2, § 9-6 eller Reaksjonsreglementet § 5-10, skal resultatene mot de motstandere det gjelder, for beregningen av målforskjell regnes for 3-0 i tilsvarende kamper også for de øvrige lag som står likt (etter (1) og (2).

Det å finne en løsning her er umulig før alle kampene er spilt. Det er altfor mange variabler. En liten del håper at det blir totalt kaos, men det hadde kanskje vært greit for alle hvis det hadde løst seg på en enkel måte.

Siste serierunde:

Leirsund – Fet 2
Fjellhamar 2 – FUVO 2
Lillestrøm 3 – Borgen
Gjerdrum 2 – Skjetten 3

Vi har også en spennende opprykkskamp mellom Hvam og Fjellhamar 2, men FFK 2 sliter med å stille godt lag i kveld – pluss at de har a-lagskamp samtidig som den kampen mot FUVO 2.

Kurland – Bøn og Hvam – Flisbyen spilles også denne lørdagen.

ebrathen
ebrathenhttp://www.lokalfotballen.blog
Jeg er eier og driver av lokalfotballen.blog. Stor kunnskap om breddefotballen på Romerike, og elsker det å skrive og fortelle om grasrota. Den har gitt meg mye, og bloggen er til for å gi tilbake.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Related articles

Direkte fra sluttspillet i inne-KM 2023

Nå er det alvor i LSK-Hallen. Det er sluttspill, og Lokalfotballen følger alt direkte. Moroa starter tidlig, men...

Bildeserie fra Kampen om Romerike for herrene – Øvre Romerike snudde og vant

Øvre Romerike tok sin andre seier på rad i Kampen om Romerike for herrene da de vant 3-1...

En oversikt over opprykk og nedrykk i NFF Akershus

Det er alltid litt ekstra spenning når høsten kommer krypende. Her er oversikten i Akershus på opprykk og...

Direkte fra 6. divisjon: Leirsund – Flisbyen

Leirsund tar i mot naboen Flisbyen til et skikkelig lokaloppgjør på en strålende gressbane. Følg alt direkte på...