Aurskog-Hølands nye trener, Ole Robert Søbye, roser støtteapparatet før de setter i gang for fullt på nyåret.
-Haugen og Svardahl har DNAet til klubben i blodet, og de er to utrolig gode spillere som besitter både mye erfaring og fotballkunnskap, som jeg gleder meg til å sparre med, sier Ole Robert Søbye til Lokalfotballen.
Les også: Ole Robert Søbye er ny trener for Aurskog-Høland
Også hjelpetrener Sten Aage Aaserud får en god omtale.
– Det å kunne samarbeide med Sten-Aage frista mye. Han er veldig fotballfaglig dyktig og en som tenker fotball likt som meg.
Søbye var i dialog med AHFK i vinter, og da Roar Ness gikk til LSK var veien åpen for 42-åringen fra Bjørkelangen.
– Jeg har vært i dialog med styret noen uker nå, så får du ta det med de hvorfor jeg ble kontaktet, men jeg syns det virker som spennende og utfordrende trenerjobb. Spillergruppa er spennende og talentfull med mye kvalitet. Jeg vil også si at vi har et utrolig godt støtteapparatet som jeg er veldig gla blir med til året. Dette i sum gjorde at jeg sammen med de andre valgte å takke ja, avslutter Søbye.